DEKALB, KAHRAMANMARAŞ TARIM FUARI’NDA (KTF) ÜRETİCİLERLE BULUŞTU

13.Oca.2015

Kahramanmaraş'ta bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kahramanmaraş Tarım Fuarı (KTF), her yıl olduğu gibi bu yıl da bölge üreticilerinden yoğun ilgi gördü.

 

 6-9 Kasım tarihleri arasında KAFUM Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuara Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, KMTSO Meclis Başkanı Hanifi Öksüz, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İl Kültür Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı gibi birçok önemli ismin yanı sıra sanayiciler ve tarımsal ürün üreticileri katıldı.

 

Dekalb'ın Kahramanmaraş Tarım Fuarı standı

 

DEKALB’i temsilen Donatlar Tarım fuarda yer alarak Kahramanmaraş başta olmak üzere Adana, Osmaniye, Sivas, Gaziantep, Malatya, Niğde, Kayseri, Şanlıurfa ve Adıyaman gibi çevre illerden gelen üreticilere DEKALB mısır tohumu çeşitleri ve mısır tarımı hakkında detaylı bilgiler verdi. Fuarda Donatlar Tarım (DEKALB) standı üreticilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Ekim zamanı, toprak yapısına göre çeşit tercihi, çeşit performansları, mısır tarımında yenilikler (çift sıra ekim “twinrow”), DEKALB ekibi tarafından yapılan aktiviteler gibi birçok önemli konuda fuarı ziyaret eden binlerce üreticiden gelen sorular yanıtlandı. DEKALB mısır koçan yapılarının da sergilendiği fuarda yeni ekim döneminde faydalı olacak bilgiler de üreticiler ile paylaşıldı.

 

Bölge üreticisini tarım alanındaki yeniliklerle buluşturan ve 4 gün süren fuar, yaklaşık 5000 kişinin katılımıyla sona erdi.