HABERLER

16 Mayıs tarihinde Konya'da yapılan etkinlikler DEKALB sponsorluğunda gerçekleştirildi.


HABERLER

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB)’nin bu yıl 13.sünü düzenlediği “En Başarılı İhracatçılar” Ödül Töreninde Monsanto Türkiye bakliyat-hububat-değirmencilik-baharat kategorisinde 2016 yılı ihracat rakamlarına göre dördüncülük ödülünü aldı.


HABERLER

DEKALB Teknoloji Merkezleri ile üreticilerin mısır verimini en üst düzeye ulaştırmak için yaptığı çalışmalara hız kazandıran DEKALB, mısır tarımının başkentlerinde oluşturduğu ekim arazilerinde mısırı teknolojiyle buluşturuyor.


HABERLER

Geçtiğimiz günlerde DEKALB Türkiye ve Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliği ile “Tarım İnovasyon Kampı” düzenlendi. Farklı liselerden yaklaşık 50 öğrencinin bir araya geldiği etkinlikte gençler “Sürdürülebilir Tarım” konusunda hazırladıkları projeler ile yarıştı.


HABERLER

İzmir’in Torbalı ilçesi Pancar Mahallesi’nde bu günlerde bir yandan yeni mısır ekim sezonunun başlamasının, diğer yandan da bölgesel turnuvada yer almak üzere kurulan Pancar Güneş Spor Kulübü’nün heyecanı yaşanıyor.


HABERLER

Çiftçiler 444 94 49 DEKALB Verim Hattı ile mısır yetiştiricilik bilgilerinin yanı sıra; hava durumu, mısır borsa fiyatları ve devlet tarımsal hibe desteklerin de yer aldığı tarımsal bilgilere ulaşarak daha çok üretiyor, daha çok kazanıyor!


HABERLER

2016 sezonunda DEKALB mısır tohumlarını tercih eden üreticiler aldıkları verimler ile kazançlı çıktı.


HABERLER

DEKALB'in sunduğu Benim Çiftliğim Programı'nın yayınlanan bölümleri kaçıranlar için sayfamızda.


HABERLER

DEKALB sürdürülebilir tarım ve doğal kaynakların korunmasına yönelik çalışmalarına bir çok alanda sürdürüyor. Son olarak Ege Üniversitesi Bitki Koruma Bölümü öğrencileri Çağan Çavdaroğlu ve Barış Çıbıkçı'nın “Bir Fidan Bir Hayat” projesine destek olmak amacıyla İzmir Torbalı Taşkesik ağaçlandırma sahasına Ege Ormak Vakfı aracılığı ile 1.000 fidanlık bağış yaparak “DEKALB Mısır Tohumları Korusu” oluşturdu.


HABERLER

Her iki şirketin de ortak vizyonu olan entegre tarım ürünleri sunacak, çiftçiler için gelişmiş çözümler üretecek ve yeni nesil çiftçilik için bir inovasyon motoru görevi görecek yeni bir yapı oluşacak / Hisse başına nakit 128 Amerikan Doları üzerinden gerçekleşen anlaşma, Monsanto hissedarlarına yüzde 44 prim sağlıyor ve toplamda 66 milyar Amerikan Dolarlık değere tekabül ediyor. / Üçüncü yılın sonundan itibaren yıllık yaklaşık 1.5 milyar Amerikan Doları düzeyinde sinerji kazancı, sonraki yıllarda da entegre çözümlerden ilave sinerjiler yaratılması bekleniyor / Bayer hissedarlarının devrin tamamlanmasından sonraki birinci tam yılda ana faaliyetlerden kaynaklı hisse başına kazançtaki artıştan faydalanacağı ve üçüncü tam yılda bu artışın çift hanelere ulaşacağı tahmin ediliyor / Birleştirilmiş küresel “Seeds & Traits” bölümü ve St. Louis’de bulunan Kuzey Amerika merkez ofisiyle birlikte ABD’deki kuvvetli mevcudiyet korunacak