Denemeler Hakkında

26.Tem.2018

Bu kurum içi denemeler Monsanto tarafından, DEKALB hibritlerini diğer ticarileştirilmiş ve pazarı temsil eden hibritler ile karşılaştırmak için gerçek çiftlik koşullarında yapılmaktadır. Denemelerin deneysel tasarımı aynı tarlanın spesifik koşullarında yetiştirilen hibritlerin objektif bir karşılaştırmasının elde edilmesini olanaklı kılmaktadır. Denemeler en iyi deneysel uygulamalar uyarınca gerçekleştirilmektedir. Açıklama protokolleri, test metodolojileri, çevresel nitelendirilmeleri, veri toplama ve istatistiksel doğrulamaları titiz bir şekilde takip edilen kesin işletme prosedürlerinde açıklanmaktadır.

Tek tek sonuçlar ve performanslar bir yerden diğerine ve bir yıldan sonraki yıla farklılık gösterebilir. Bu deneme sonucu, sizin kendi tarlanızda alacağınız sonucun bir göstergesi olarak kabul edilemez. Ancak ürünlerimizin gerçek koşullarda performansının nasıl olduğunu gösterir.

Çiftçilik yöntemleri, toprak çeşitleri ve hava koşulları sonuçları kuvvetli bir şekilde etkileyen unsurlardır. En iyi kararı vermek için mümkün olduğunda birkaç sahadan birkaç yıl içinde alınan verileri değerlendirmenizi tavsiye ederiz. DEKALB tarafından oluşturulan bölgesel deneme sayısı ürünlerimizin teknik değerlendirmesinin iyi bir şekilde yapılmasını sağlar; bu nedenle Monsanto bölgenizdeki DEKALB markalı ürünleri faaliyetlerinizin karlılığını, tutarlılığını ve güvenliğini sağlamak üzere en iyi kararı vermenize yardımcı olmak için test eder.