GENEL KULLANIM ŞARTLARI

 

İşbu Genel Kullanım Şartları (“Kullanım Şartları”), www.dekalb.com.tr sitesinin (“websitesi” veya “site“) kullanılmasına ilişkin kural ve koşulları belirlemekte ve bu doğrultuda Taraflar’ın hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir. Bu websitesine erişim, sitenin kullanımı ile kullanıcıların site üzerinden gerçekleştireceği tüm işlemler aşağıda belirtilen şartlara tabiidir.

 

Lütfen bu websitesini kullanırken söz konusu şartlara uymaya dikkat edin. Bu Kullanım Şartlarını kabul etmiyorsanız lütfen siteyi kullanmayınız. Bu websitesi Monsanto Gıda ve Tarım Tic. Ltd. Şti. (“Monsanto” veya “Şirket”) tarafından yönetilmektedir. Bu websitesinde, Genel Kullanım Şartları dahil şart, kural, politika vb. düzenlemelerden vazgeçme veya bunlarda kısmen veya tamamen değişiklik yapma hakkımız saklıdır. Güncel Kullanım Şartları, sitede yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve sitenin kullanımı o andan itibaren güncel Kullanım Şartları’na bağlı olacaktır. Bu tür değişiklikleri önceden bildirmeden kendi takdirimize göre yapabileceğimizi dikkatinize sunarız. Bu yüzden, websitemizi tekrar ziyaret ettiğinizde şartları yeniden gözden geçirmenizi ve yapılabilecek değişiklik veya düzeltmeleri dikkate almanızı rica ederiz.

Kullanım Şartları’nı onaylayarak yasal olarak reşit olduğunuzu, yasal mevzuat çerçevesinde bağlayıcı anlaşmalar yapabilecek durumda olduğunuzu ve işbu Kullanım Şartları’nda belirtilen her türlü koşul, zorunluluk, teyit, vekâlet ve garantinin sorumluluğu altına girmeye, bu Kullanım Şartları çerçevesinde değerlendirilmeye, bu şartlara uymaya yetkin olduğunuzu beyan edersiniz.

Monsanto, Kullanım Şartları’nı ihlâl etmeniz durumunda siteyi kullanımınızı sonlandırabilir; sağladığınız tüm içerikleri yayından kaldırabilir ve/veya hukuka aykırılık halinde hakkınızda dava veya hukuki takip yoluna başvurabilir.

İşbu websitesi ile sağlanan tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu Kullanım Şartları’nı onaylayarak, site aracılığıyla elde ettiğiniz herhangi bir bilginin tam veya doğru olmayabileceğini bildiğinizi ve siteyi kullanımınızla ilgili herhangi bir hasardan, kayıptan ve/veya her türlü zarardan Monsanto’nun sorumlu tutulmayacağını anladığınızı kabul edersiniz.

Kullanım ve faydalardan vazgeçmek

Bu websitesinde yayımlanan bütün detaylar, dokümanlar ve görseller sadece Monsanto’ya aittir. Söz konusu materyeller bu şartlara uyulduğu takdirde kullanılabilir: bütün kopyalarda telif hakkına ilgili ibare yer alacak, bu detaylar sadece kişisel amaçlar için kullanılacak, ticari olarak istismar edilmeyecek, herhangi bir şekilde değiştirilmeyecek, websitesinden temin edilen bütün görseller sadece ilgili metin ile birlikte kullanılacak.

Ticari markalar

Bu websitesinde büyük harfle ve başka bir şekilde belirtilen bütün ürün isimleri Monsanto’nun ve yan kuruluşları, şubeleri, lisansörleri veya ortak girişimlerinin ticari markasıdır. Websitesinde yer alan unvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları websitesi işleteni ve sahibi Monsanto’ya ait olup, ulusal ve uluslararası hukuk nezdinde koruma altındadır. Bu ticari markaların veya diğer materyellerin izinsiz veya kötüye kullanımı açıkça yasak olup bahsedilen durumlar telif hakkı, ticari marka kanunu veya diğer sanayi emlaki haklarının ihlali anlamına gelir. İşbu sitenin ziyaret edilmesi veya kullanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

Sitede yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Websitesinin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesi/mecrada izinsiz olarak veya burada belirtilen kuralara aykırı olarak kullanılamaz.

Sitenin tasarımının, kaynak kodlarının, arayüzünün, içeriğinin, veritabanının aynen, değiştirilerek veya farklılaştırılarak kısmen veya tamamen kullanılması yasaktır

Sınırlı sorumluluk

Monsanto bu websitesinde yer alan detaylı bilgileri profesyonel itina çerçevesinde bilgi ve inancına dayanarak dahili ve harici kaynaklardan temin etmiştir. Bu bilgi alanını sürekli olarak genişletmeyi ve güncelleştirmeyi hedeflemekteyiz. Bu websitesinde yer alan bilgiler Monsanto’yu, ürünlerini ve hizmetlerini sunmayı hedeflemektedir. Ancak, bu websitesinde yer alan bilgilerin bütünlüğü veya doğruluğu ile ilgili açık ve kapalı olarak herhangi bir ifade kullanılmamış veya bir garanti verilmemiştir. Özellikle, bu bilgilerin artık güncel olmayabileceğini dikkate almanızı rica ederiz. Bu yüzden, bu websitesinden elde ettiğiniz bilgileri herhangi bir şekilde kullanmadan önce kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Bu websitesinde verilen tavsiyeler, hedeflenen süreç ve amaçlara uygunluk açısından özellikle güvenlikle ilgili veri sayfaları ve teknik spesifikasyonlar ile bağlantılı olarak veya ürünlerimiz ile ilgili yapılan tavsiyeler üzerine kendi kontrolünüzü yapmaktan sizi alıkoymaz. Ürünlerimiz veya hizmetlerimiz ile ilgili herhangi bir tavsiye veya talimata ihtiyacınız olması durumunda bizimle doğrudan temasa geçmenizi rica ederiz. Bu websitenin kullanıcıları websiteye ve içeriğine erişimindeki sorumluluğun kendilerine ait olduğunu kabul etmiş olurlar. Bu websitesinin yazılması, hazırlanması veya yayınlanmasında görev alan Monsanto veya üçüncü şahıslar, bu websitesine erişimden veya erişim imkansızlığından, websitenin kullanılmasından veya kullanılamamasından kaynaklanan ya da bu websitesinde yer alan bilgilere güvenmekten kaynaklanan zarar ve ziyandan sorumlu tutulamaz. Monsanto, dilediğinde ve herhangi bir sebep göstermeksizin websitesindeki içerikleri kaldırma ve değiştirme hakkını saklı tutar.

Üçüncü şahıs satıcıların websiteleri/ linkleri

Bu websitesi üçüncü şahıs websitelerine/uygulamalarına linkler/referanslar içermektedir. Söz konusu linkleri sunması Monsanto’nun bunların içeriğine onay verdiğini göstermez. Ayrıca, Monsanto bu tür websitelerine/uygulamalara erişilebilmesi ve içerikleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez ve herhangi bir şekilde bu tür içeriklerin kullanımından kaynaklanan zarar veya ziyanın sorumluluğunu üstlenmez. Bu websitelerine/uygulamalara linkler kolaylık sağlamak üzere sunulmuştur. Bu websitelerine/uygulamalara erişimde risk kullanıcılara aittir.

Sizin tarafınızdan sunulan detaylar

Websitesi kapsamında bilgi girişi yapılabilen her alandaki bilgilerin eksiksiz, doğru ve güncel bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda, girilen bilgilerin eksik, yanlış veya güncel olmamasından hiçbir şekilde Monsanto sorumlu tutulamaz.

Websitesi kapsamında bilgi girişi yapılabilen alanlarda, uygun yetkilendirme olmaksızın, başkalarına ait hesap bilgilerini veya kişisel verileri kullanamazsınız. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, bu Kullanım Şartları’nı, politikalarımızı veya yasaları ihlal ettiğine inandığımız kullanıcı hesaplarını iptal etme veya reddetme hakkını saklı tutarız.

Bu websitenin kullanıcıları Monsanto’ya gönderdikleri detayların içeriği ve doğruluğu konusunda bütün sorumluluğu taşır ve bu tür detaylar ile ilgili olabilecek üçüncü şahıs haklarının ihlal edilmediğini garantiler. Kullanıcılar, sunulan bilgiler ana verileri veya kullanılan bilgileri aşan kişisel detaylar içermediği sürece, Monsanto’ya bu tür detayları kaydetme ve bu detayların istatistiksel analiz veya başka bir iş amacı için kullanılma iznini verir. Özellikle, Monsanto, bu tür mesajlarda yer alan fikir, buluş, tasarı, teknik ve ekspertiz dahil içerikleri, ürün veya hizmetleri geliştirilmesi, üretim ve/veya pazarlanması gibi herhangi bir amaç için kullanma ve bunları derleyip herhangi bir kısıtlama olmaksızın üçüncü şahıslara sunma hakkına sahiptir.

Uluslararası kullanıcılar

Bu websitesi Monsanto Gıda ve Tarım Tic. Ltd. Şti. tarafından kontrol edilmekte, işletilmekte ve güncelleştirilmektedir. Söz konusu website sadece Türkiye'de kullanılabilir. Monsanto bu websitesinde yer alan detayların Türkiye dışındaki yerlerde de doğru olduğuna dair garanti vermez ve özellikle ürün ve hizmetlerin aynı görünüm, aynı boyut veya aynı şartlarda mevcut olduğunu garantilemez. Bu websitesine Türkiye dışından giriyorsanız veya içeriğini Türkiye dışından yüklüyorsanız, mahalli mevzuata uygun davranmak sizin sorumluluğunuzdur. Bu websitesinde bahsedilen ürünler, ülkeye bağlı olarak, farklı ambalajlara, farklı paket boyutuna veya farklı harf veya işaretlere sahip olabilir.

Kayıtlı kullanıcı özelliği olan siteler: erişim hakları

Erişim haklarınızı yetkisiz üçüncü şahıs kullanımlarından korumakla yükümlü olduğunuzu ve sizin yetkiniz olmadan bunlarına başkası tarafından kullanılmayacağını garanti etmeniz gerektiğini dikkatinize sunarız. Monsanto websitesinde yer alan detaylara yönelik güvenliğin ihlal edildiğini öğrenmeniz durumunda veya yetkisiz kişiler sizin erişim haklarınızı elde etmiş ise ya da bunlar tarafından erişimin mümkün olabileceğine dair bir işaret aldıysanız Monsanto’yu hemen uyarmanız gerekir.

Uygulanacak kanun

Bu websitesi veya sitenin kullanımına yönelik herhangi bir kanuni talep veya dava, devletlerarası hususi hukuk hükümleri ve 1 Temmuz 1964 tarihli Uluslararası Mal Satışına dair Aynı Statüde Bulunan Kişilere Uygulanan Kanun ile ilgili Lahey Konvansiyonu ve 11 Nisan 1980 tarihli BM Satış Konvansiyonu hariç, Federal Alman Hükümeti kanunlarının yorumlanmasına tabiidir.

Kişisel Verilerin Korunması

Websitesinin kullanılması, ziyaret edilmesi, iletişim formunun doldurulması gibi faaliyetler neticesinde gerçek kişilere ilişkin kişisel veriler işlenebilmektedir. Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilendirme için lütfen Aydınlatma Metni’ni [EK1] inceleyiniz.

 

Geleceğe yönelik beyanlar

Bu internet sitesi Monsanto yönetimi tarafından yapılan mevcut varsayımlara ve tahminlere dayanarak yapılan geleceğe yönelik beyanlar içermektedir. Çeşitli bilinen ve bilinmeyen riskler, belirsizlikler ve diğer faktörler, şirketin mevcut tahmin sonuçları, mali durumu, gelişimi ve performansı ve burada sunulan tahminler arasında bazı farklılıklara yol açabilir. Bu faktörlere Frankfurt Borsası'nda ve Amerikan Sermaye Piyasası Kurulu'na (20-F dosyamız dahil) dosyalanan halka açık raporlarda tartışılanlar dahildir. Şirketimiz, bu geleceğe yönelik beyanların güncellenmesi veya gelecekteki olay veya gelişmelere uyulması konusunda herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

Muhtelif Şartlar

Bu Kullanım Şartlarındaki diğer tüm hüküm ve koşullara ek olarak, aşağıdaki koşullara uygunluk sağlamanız gerekmektedir:

 

 • Websitesinin kullanımını devretmeyecek veya başka bir şekilde bir üçüncü tarafa sunmayacaksınız;
 • Önceden yazılı izin olmaksızın, websitesine dayalı herhangi bir hizmet sağlamayacaksınız;
 • Üçüncü taraf sitelerine/uygulamalarına bağlantılar göndermeyecek veya üçüncü tarafların önceden yazılı izinleri olmadan logolarını, şirket isimlerini vb. kullanmayacaksınız;
 • Herhangi bir kişi veya kuruluşa ait herhangi bir kişisel veya gizli bilgiyi, söz konusu kişi veya kuruluştan izin almadan yayınlamayacak/paylaşmayacaksınız;
 • Websitesini, Monsanto’nun herhangi bir sunucusuna, ağına, bilgisayar sistemine, kaynağına zarar verebilecek, devre dışı bırakabilecek, aşırı yükleyebilecek, bozabilecek veya zarar verebilecek herhangi bir şekilde kullanmayacaksınız.

 

Websitesine erişim ve kullanım kapsamında aşağıda işlemlerin gerçekleştirilmesi yasaktır:

 

 • Websitesini hileli veya başka şekilde haksız veya yasadışı herhangi bir amaç için kullanmak.
 • Websitesini kullanma yetkisini ortadan herhangi bir nedene rağmen websitesini kullanıma devam etmek.
 • Websitesine yetkisiz erişim sağlamaya çalışmak.
 • Websitesi için güvenlik açığı veya benzer testler gerçekleştirmek.
 • Websitesinin diğer kullanıcıları hakkında bilgi toplamak veya toplamaya çalışmak.
 • Websitesinin herhangi bir bölümünü hacklemek veya tahrif etmek de dahil olmak üzere, websitesinin veya websitesini kullanılabilir kılmak için kullanılan sunucuların veya ağların çalışmasına müdahale veya kesintiye uğratmak veya bu tür sunucuların/ağların herhangi bir gereksinimini, prosedürünü veya politikasını ihlal etmek.
 • Başka bir kişinin websitesini kullanmasını kısıtlamak veya engellemek.
 • Websitesinin herhangi bir bölümünü (veya herhangi bir kullanımını), Monsanto’nun yetkisi olmaksızın çoğaltmak, değiştirmek, uyarlamak, türev çalışmalar oluşturmak, satmak, kiralamak, ödünç vermek veya başka şekilde kullanmak.
 • Websitesinin herhangi bir bölümünde ters mühendislik, kaynak koda dönüştürme gerçekleştirmek veya parçalarına ayırmak.
 • Herhangi bir telif hakkı, ticari marka veya diğer mülkiyet haklarına aykırı davranışlarda bulunmak.
 • Websitesi ile aynı veya benzer amaca hizmet eden veya başka bir şekilde rekabet eden bir ürün veya hizmet geliştirmek için websitesini/içeriklerini kullanmak.

 

Kullanıcılar, websitesi aracılığıyla gerçekleştireceği işlemlerde aşağıdaki kapsamda yorum, mesaj, paylaşım ve diğer içerikler paylaşamazlar:

 • Sakıncalı veya yasalara aykırı her türlü içerik.
 • Diğer kullanıcılar ve/veya üçüncü kişiler için zarar verici, hakaret içerikli, kişilik haklarını zedeleyen ve/veya kırıcı içerikler.
 • Herhangi bir kişi veya kurumu tehdit eden içerikler.
 • Herhangi bir kişiye yönelik saldırgan veya zarar verici içerikler.
 • Kullanıcıların genelini rahatsız eden/edebilecek olan içerikler.
 • Tek bir kullanıcı tarafından sürekli olarak paylaşılan, konu ve sayfa içeriği ile alakasız içerikler.
 • Bir veya birden çok kullanıcı tarafından paylaşılan birbirinin aynısı içerikler (spam).
 • Bir başka marka veya kurum adına reklam içerikleri.
 • Yasa dışı girişimleri destekleyen ve teşvik eden her türlü yorum, bağlantı ve içerikler.
 • Herhangi bir üçüncü şahıs veya kurumun haklarını çiğneyen her türlü içerik.

 

Websitesine sağladığınız her türlü içerikten münhasıran sorumlu olduğunuzu belirtmek isteriz. Yüklediğiniz herhangi bir kullanıcı içeriğinin (i) yasalara uygun olduğunu; (ii) üçüncü şahısların fikri mülkiyet hakları dahil olmak üzere herhangi bir hakkını ihlal etmediğini; ve (iii) içeriği sağlamak için gerekli tüm haklara ve yetkilere sahip olduğunuzu beyan edersiniz.

Kullanıcı, kendisine verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması durumunda (şifresinin başka kişiler tarafından kötü niyet ile kullanılmasından da) doğrudan sorumludur. Aynı şekilde kullanıcı, internet ortamında bir başkasının IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adını ve sair bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların verilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Giriş bilgileri yalnızca bir kişi tarafından kullanılmalıdır; birden çok kişi tarafından tek bir girişe izin verilmez. Burada bahsedilen şekildeki kullanımlardan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kullanıcıya aittir.

Kullanıcı, websitesinde gerçekleştireceği tüm işlemlerde, Kullanım Şartları ile websitesinde zaman zaman yayımlanabilecek diğer hükümlere, kanuna, ahlaka ve adaba, dürüstlük ilkelerine uyacağını, herhangi bir yöntem ile websitesinin işleyişini engelleyebilecek davranışlar ve üçüncü kişilerin haklarına tecavüz eden veya etme tehlikesi bulunan fiillerde bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Bu Kullanım Şartları’nın uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul (Merkez) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

İşbu Kullanım Şartları ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, kullanıcıların Monsanto nezdindeki e-posta adresi/adresleri vasıtasıyla yapılacaktır.