MONSANTO TÜRKİYE “EN BAŞARILI İHRACATÇILAR” ÖDÜL TÖRENİNDE KENDİ KATEGORİSİNDE 4.LÜK ÖDÜLÜNÜ ALDI

16.May.2017

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB)’nin bu yıl 13.sünü düzenlediği “En Başarılı İhracatçılar” Ödül Töreninde Monsanto Türkiye bakliyat-hububat-değirmencilik-baharat kategorisinde 2016 yılı ihracat rakamlarına göre dördüncülük ödülünü aldı.

 

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) Genel Sekreterliği bünyesinde faaliyet gösteren 7 İhracatçı Birliğinin 17 alt sektöründe 2016 yılı ihracat kayıt rakamlarına göre en çok ihracatı gerçekleştiren toplam 88 firma İİB’nin düzenlediği “En Başarılı İhracatçılar” Ödül Töreninde ödüllerini aldı.

 

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan İİB Koordinatör Başkanı ve İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Çakıcı, İİB’nin dünyanın her bölgesindeki 200'den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini ve Türkiye'nin toplam ihracatı içinde yüzde 5 dolayında bir payı olduğunu vurguladı.

 

Türkiye’de üretilen mısır tohumlarını Yunanistan, Pakistan, İran, Irak ve Özbekistan ülkelerine ihraç eden Monsanto Türkiye, törende bakliyat-hububat-değirmencilik-baharat kategorisinde 2016 yılı ihracat rakamlarına göre dördüncülük ödülünü aldı. İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kazım Taycı, Monsanto Türkiye adına ödülü DEKALB Pazarlama Müdürü Cem Kotaman’a takdim ederek, Monsanto Türkiye’ye Türk ihracatına yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.