MISIRIN USTALARININ SIRADAKİ DURAĞI HATAY ANTAKYA İDİ

04.Ağu.2015

Geçtiğimiz haftalarda oldukça ses getiren ‘Adana Mısır Festivali’ ile Çukurova bölgesindeki üreticileri bir araya getiren DEKALB, mısır üreticilerinin verim ve kârlılığını yükseltmek için çalışmalarına tarla günleri ve festivaller ile devam ediyor. 30 Temmuz’da düzenlenen Hatay Antakya Yerel Mısır Festivalinde de üreticiler; mısır tohumlarında farklı ekim zamanı, ekim sıklığı, gübreleme ve ilaçlama denemeleri ile DEKALB mısır tohumu çeşitlerinin üstün performansını yerinde gözlemleme fırsatı buldular.

 

DEKALB Türkiye tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan bu festivaller, bu yıl da hem üreticiler, hem de bayiler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Bir yandan farklı alanlardaki denemeleri ve yenilikleri inceleyen üreticiler, diğer yandan da mısır tarımı ile ilgili sorularını sorma fırsatı yakaladı.

 

Festivalde ayrıca özçekim (selfie) fotoğraf çekilebilen sosyal alan yer aldı. Katılımcılar bu alanda çekildikleri fotoğrafları #dekalbmisirfestivali başlığı ile sosyal ağlarda sevdikleri ile paylaştılar.

 

DEKALB Mısır Festivalleri; 24-25 Ağustos’ta Kahramanmaraş ve 2-3 Eylül’de Aydın’da Türkiye’nin mısır ustalarını ağırlamaya ve bilgilendirmeye devam edecek.

 

Dekalb Mısır Festivali'ne katılan mısır üreticileri fotoğraf çekiliyor