Sıklığın Gücü, Ürününüz için Kontrolünüzde Olsun

Sıklığın Gücü, Ürününüz için Kontrolünüzde Olsun

18.Eki.2017
Sıklığın Gücü, Ürününüz için Kontrolünüzde Olsun

Her tarla farklıdır ve de her tarlada toprak tipleri ve çevresel koşullar birbirine göre değişiklik gösterir. Çiftçiler, kazançlarını en üst düzeye çıkarmak için tarlalarına en uygun tohumu seçmeli ve bunları doğru sıklıkta ekmelidir. Ekim zamanında verilen bu kararlar hayati önem taşır, çünkü sezon sonu veriminizin %30'u bu kararlara bağlıdır. DEKALB SMART EKİM, mısır sezonuna doğru hamleyle başlamanıza yardımcı olacak bir çözümdür.

 

 

 

 

 

image1

 

DEKALB TEKNOLOJİ MERKEZLERİ’NDE her yıl yüksek teknoloji kullanarak 7.000 dekarlık deneme ekimleri gerçekleştiriyoruz. Bu denemelerde çeşitlerimizi tüm toprak koşullarında ve farklı sıklıklarda test ediyor, her bir çeşit için 1.000'i aşkın veri topluyoruz. Bu sayede, toprak ve çevre koşulları ne olursa olsun kazancınızı en üst düzeye çıkaracak hem en iyi DEKALB çeşidini hem de en iyi sıklığı tavsiye edebiliyoruz.

 

 

DEKALB TEKNOLOJİ MERKEZİ, en iyi desteği sunmak için son derece gelişmiş teknolojileri kullanır.

 

image2

 

İşe toprak haritalandırmayla başlıyoruz. Üstüne hem ekim derinliğini kontrol eden hem de ekim kalitesini izleyen hassas ekim mibzerlerini kullanıyoruz. Her aşamada bitkinin sağlığını takip etmek amacıyla uydu görüntülerini kullanıyor ve tarlanın her bir metrekaresinden veri toplamak için verim haritaları oluşturuyoruz.

 

DEKALB SMART EKİM, her tarla için en uygun ekim sıklığına sahip en iyi DEKALB çeşitlerini size sağlayabilir. Hangi teknolojiyi kullanırsanız kullanın, DEKALB sayesinde ekim sezonuna doğru tercihlerle başlayabilirsiniz.

 

2017 sezonunda Avrupa'da 60'tan fazla çiftçi DEKALB SMART EKİM desteğiyle verimliliğini arttırdı. Bu çiftçiler, tarlalarına ve bulundukları çevre koşullarına en uygun ekim sıklıklarını kullanarak 25.000 dekardan fazla mısır ekti.

 

Smart Ekim hesaplayıcısı için tıklayınız.

 

Toprak analizine dayanarak bir ekim stratejisi geliştirdik: Öncelikle tarlanın özelliklerine en uygun çeşit seçiliyor, ardından kazancı en üst düzeye çıkarmak için en uygun ekim sıklığı kullanılarak ekiliyor. En son ve en yenilikçi bu strateji hakkında daha fazla bilgi almak için uzmanlarımızla görüşün.

 

 

 

Contactez votre expert DEKALB pour plus d’informations