GENÇ BAŞARI TİCARET FUARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

31.May.2016

2015 yılı itibariyle DEKALB’in de desteklediği Genç Başarı Eğitim Vakfı, lise öğrencilerine sanal şirket yönetimi uygulamaları ile girişimcilik, yaratıcılık, ekonomi ve iş yönetimi yetkinliklerini kazandırarak onları iş hayatına hazırlamayı hedefliyor. Bir yıllığına kendi şirketlerini kuran gençler, öğretmenlerinin ve iş dünyası gönüllülerinin aktif katılımları ile iş dünyası ve eğitim arasında köprü kuruyor.

 

DEKALB ekibinden 20 çalışanın gönüllü olarak destek verdiği bu projede, gönüllüler öğrencileri okullarında düzenli ziyaret ederek öğrencilerle profesyonel bilgi ve tecrübelerini paylaştılar. Öğrencilerin sorun çözme, yararatıcı düşünme, organizasyonel perspektif ve özgüven yönlerini geliştirmek, aynı zamanda kendilerine uygun meslek seçimini teşvik etmek için yıl boyunca onlara danışmanlık yapıldı.

 

28 Mayıs Cumartesi günü İstanbul’da bir alışveriş merkezinde Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından gerçekleştirilen İstanbul Ticaret Fuarı’nda ise öğrencilerin kurduğu şirketler arasından en başarılı olanlar seçilerek ödüllendirildi. Fuara katılan 85 adet öğrenci şirketi geri dönüşümlü defter, sosyal mesajlar içeren telefon kılıfı, yastık ve tohumlu kalem gibi bir çok farklı türde ürün ile yarıştılar. Aynı gün öğrenciler, ürünlerini alışveriş merkezi ziyaretçilerine de satabilmenin heyecanını yaşadılar.

 

DEKALB Ülke Müdürü Onur ÇAMİLİ’nin jüri üyesi olarak katıldığı etkinlikte, “En İnovatif Ürün”, “En İyi Satış ve Pazarlama”, “En İyi Stand” ve “En İyi Şirket” alanlarında verilen ödüller sahiplerini buldu.

 

İstanbul Ticaret Fuarı'nın düzenlendiği alışveriş merkezinde kendi şirketlerini kuran katılımcı öğrencilerin sunum yaptığı standlar

 

 

Ticaret Fuarı ödüllerinin sunulduğu salon ve katılımcılar

 

 

DEKALB Ülke Müdürü Onur ÇAMİLİ başarılı bir öğrenciye plaketini takdim ederken

 

 

Ticaret Fuarı'na jüri üyeliği yapan Dekalb Ülke Müdürü Onur Çamili

 

 

Gençlerin kurduğu şirketler yarıştı, ödüller sahiplerini buldu